English
zaloguj / zarejestruj

Już dziś inauguracja Sceny Artystycznej

4/08/17
"Nieśmiałość koron drzew" - instalacja sensualna Światowe premiery, rozmowy o retrospektywach!

Dziś rusza scena artystyczna. O 19.00 uroczyste otwarcie wystawy Homefront w galerii Studio BWA (ul. Ruska 46a/ 301);

Wcześniej, o godz. 17.00 w Kinie Nowe Horyzonty wernisaż wystawy Diego i Frida. Niech żyje życie!. To wybór 50 wyjątkowych zdjęć zrobionych przez różnych fotografów i artystów czasów Fridy Kahlo i Diego Rivery. Na zdjęciach zobaczymy nie tylko słynną parę artystów, lecz także ikonę ruchu surrealistycznego Andre Bretona czy Lwa Trockiego. Organizatorem wystawy jest Ambasada Meksykańska.

Homefront to instalacja skomponowana jest z pięciu projektów izraelskich artystów, a jej fabuła rozgrywa się w czterech ścianach domów – w sypialniach, kuchniach, salonach, łazienkach. Konwencje opowiadania są różnorodne, a wszystkie prace składają się w trwający niecałą godzinę seans rozgrywający się w czasie i przestrzeni galerii.

Drugi filmowy dzień 17. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się o 10.00 w KNH 5 prezentacją filmu Paryż należy do nas w reżyserii Jacquesa Rivette’a. Widzów powitają Roman Gutek i Marcin Pieńkowski.

O 12.45 w KNH 3 reżyser Morten Traavik opowie o swoim filmie Liberation Day – dokumencie ukazującym koncert awangardowego zespołu Laibach w Korei Północnej. Fergus Daly i Katherine Waugh zaprezentują Sztukę czasu o 13.00 w KNH 4, a o 13.15 w KNH 7 Sonia Kronlund opowie o wyprawach do Afganistanu, które doprowadziły do powstania Nothingwood – niezwykłej opowieści o Edzie Woodzie z Kabulu. O godzinie 15.45 w KNH 2 Jan P. Matuszyński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna i Robert Bolesto spotkają się z widzami Ostatniej rodziny. Już chwilę później, o 16.15 w KNH 7 Bruce LaBruce przedstawi zwariowane Misandrystki.

Wieczór rozpocznie pokaz Twojego Vincenta w KNH 1 o 18.45. Obecni będą: reżyserzy Dorota Kobiela i Hugh Welchman, producent Sean Bobbitt, kostiumolog Dorota Roquplo, aktor Robert Gulaczyk oraz artyści Ewa Gołda, Karolina Belczyk i Olena Horhol. O 19.15, tuż przed pokazem słynnego Mikrokosmosu Claude’a Nuridsany i Marie Pérennou, nastąpi ogłoszenie zwycięzców Nagrody Mętraka. W tym samym czasie niemiecki pionier muzyki techno Ata opowie o niemieckiej scenie muzycznej w Gdy o Niemczech myślę w nocny czas (KNH 8).

Szczególnie polecamy także seanse: inaugurującej pokazy sekcji Kino protestu Nocturamy Bertranda Bonello (9:45, KNH1), Zanim znikniemy Kiyoshiego Kurosawy (10:15, KNH9), znakomicie przyjęte podczas tegorocznego Berlinale Zwierzęta Greg Zgliński (13:15, KNH8), Tamę Laury Schroeder ze znakomitymi rolami Isabelle Huppert i jej córki Lolity Chammah (16:15, KNH8) oraz indonezyjską Marlinę: zbrodnię w czterech aktach Mouly Suryi (19:15, KNH9).


czytaj także
Polecamy To już dzisiaj! 3/08/17
Program Niedziela na pełnych obrotach 6/08/17
Program Energetyczny początek emocjonującego tygodnia 7/08/17
Program Pozytywna energia filmowego wtorku 8/08/17