English
zaloguj / zarejestruj

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Skorzystaj z oferty T–Mobile

2/08/17
Złote Dziesiątki Agnieszki Szeffel, Mariusza Miklińskiego i Mariusza Wojasa Rozpoczął się nabór na Polsko-Amerykańskie Spotkania Koprodukcyjne

Według danych GUS, w 2016 polskie kina wyemitowały ponad 2 mln seansów. Z kolei z badań Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wynika, że młoda publiczność zmienia swoje preferencje i coraz częściej korzysta z oferty filmowej za pośrednictwem Internetu. Nic dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach smartfon jest dla wielu oknem na świat - służy nie tylko do pracy i pozostania w kontakcie z bliskimi, ale także do rozrywki, poszerzania wiedzy i swoich zainteresowań.

Można uznać za pewność - ludzie lubią oglądać filmy i wciąż jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Stale rosnąca popularność festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty pokazuje jedno - ludzie chcą chodzić do kina. I co więcej, chcą oglądać kino ambitne, wychodzące poza ramy, poruszające trudne tematy czy do tej pory nieeksploatowane pola.

Dzisiejsza publiczność rozumie, że kinematografia nie kończy się na Hollywood. Kino europejskie, azjatyckie czy południowoamerykańskie od dawna zyskuje na popularności. Dość wspomnieć, że reżyserzy tacy jak Pedro Almodovar czy Paolo Sorrentino już dawno znaleźli się w mainstreamie. Kino ambitne przedziera się do ogółu, a nawet na małe ekrany. Wszystko dzięki rozwojowi technologii - kiedyś tytuły praktycznie niedostępne można teraz obejrzeć dzięki serwisom streamingowym, tzn VOD.

Według badania Digital TV Research, do końca 2017 roku w Polsce będzie 1,75 mln abonentów subskrybujących serwisy VOD. W 2021 r. ich liczba ma przekroczyć 3 mln. I choć niektórzy chcieliby w tych liczbach widzieć Netflixa jako zagrożenie dla rozwoju kina, takie reakcje wydają się na wyrost. O wiele lepiej traktować ten serwis jako rozszerzenie bogatej już oferty kinowej - nie tylko tego głównego nurtu z Holywood, którego filmy-przedstawiciele trafiają do serwisu z odpowiednim opóźnieniem względem premier kinowych, ale przede wszystkim z punktu widzenia propozycji bardziej niszowych, kina światowego i nierzadko nowatorskiego.

Widzowie festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty doskonale wiedzą, że sala kinowa to nie domowa kanapa, a możliwość uczestnictwa w kameralnych i często premierowych pokazach kina ambitnego, nietuzinkowego i wychodzącego poza ramy, to zupełnie inne doświadczenie niż oglądanie filmów i seriali na telewizorze czy smartfonie. Ale przecież wcale nie trzeba rezygnować z jednego, aby cieszyć się drugim. Uczestnictwo w festiwalu filmowym nie przeszkadza w obejrzeniu nowego odcinka ulubionego serialu na smartfonie - chociażby w tramwaju, w drodze do kina. Internet daje nam nowe możliwości, z których aż szkoda nie korzystać.

Dla tych, którzy chcieliby lepiej poznać szeroką ofertę VOD, T-Mobile przygotował prawdziwie filmową propozycję - dla klientów wybierających taryfę T-Mobile 1 Bez Limitu ze smartfonem, operator dołącza w prezencie roczną subskrypcję w serwisie Netflix (w opcji standard - HD, streaming do 2 ekranów jednocześnie). Serwis będzie korzystał z dostępnego w ofercie pakietu danych, przy czym prawdziwi kinomaniacy mogą aktywować dodatkowo usługę Supernet Video, dzięki której będą mogli konsumować treść z najpopularniejszych serwisów wideo (w tym także Showmax, Player czy YouTube) bez ograniczeń i zużycia danych z pakietu internetowego.