English
zaloguj / zarejestruj

Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Scope100

18/10/16
Magical Girl reż. Carlos Vermut
Do 14 października przyjmujemy zgłoszenia na 2. edycję programu Kino Dzieci.Pro Znamy zwycięzców 7. American Film Festival we Wrocławiu

Jesteś wielbicielem arthouse'owego kina? Chcesz odkrywać nowe, odważne filmy zaraz po festiwalowych premierach i zadecydować, który z nich trafi do kin?

Scope100 to trzecia edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Dzięki widzom dwóch pierwszych edycji na polskie ekrany trafiły filmy Magical Girl, Party Girl oraz Blokada

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją. Jest przeznaczony dla osób z całej Polski, w różnym wieku, lecz pełnoletnich, z różnym wykształceniem.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 7 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to wyraziste produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, które tytuły trafiają na ekrany kin. W projekcie Scope100 decyzja o tym, który film może zainteresować widownię w Polsce, będzie należała do samych widzów.

W drugiej części projektu Scope100 - po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu - uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych.Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jedynymi wymogami, by wziąć udział w naborze, są znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu oraz pełnoletniość i mieszkanie na terytorium Polski.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada 2016 roku.

Szczegóły na temat projektu, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin, dostępne na: gutekfilm.pl/scope100


czytaj także
Polecamy Spotkanie z Wimem Wendersem w Kinie Nowe Horyzonty 5/11/16
Polecamy Europejskie Nagrody Filmowe w Kinie Nowe Horyzonty 12/09/16
Ogłoszenie Termin 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 12/09/16
Nagrody Zakończył się 73. MFF w Wenecji 12/09/16