en

FAQ - informacje o karnetach i voucherach

Kiedy rozpoczyna się sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów rozpoczyna się 9 lutego 2016 r.

Kup karnet na festiwal


Do kiedy trwa sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów trwa do 12 czerwca 2016 r. bądź do wyczerpania puli.


Ile kosztuje karnet?

Karnet kosztuje 350 zł.
Osoby posiadające Kartę Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty uprawnione są do zakupu karnetu w cenie ulgowej 335 zł.


Do czego uprawnia karnet?

Karnet zaprogramowany jest na 55 punktów (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu) i uprawnia do udziału w 50 seansach (to największa możliwa do obejrzenia ilość filmów: 10 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie) pod warunkiem dokonania rezerwacji na konkretny seans. Możliwa jest jedna nieobecność bez odwołania rezerwacji (za którą odliczanych jest 5 punktów - o tym dalej). Ponadto karnet uprawnia do zniżek na zakup biletów na koncerty, wydarzenia specjalne oraz do rabatu na zakup festiwalowych wydawnictw.

Karnet upoważnia do zakupu biletów w zniżkowej cenie 30 zł  na wydarzenie festiwalowe odbywające się w Narodowym Forum Muzyki przy pl. Wolności 1 : "Zagubiona autostrada" w dniach 21 i 23 lipca o godzinie 20.00 oraz "River of Fundament" w dniach 29 i 30 lipca o godzinie 17.00

 

Od kiedy można zrobić rezerwację?

Na seanse odbywające się 21 lipca 2016 r. rezerwacja miejsc rozpocznie się 20 lipca o godzinie 12.00. Od 21 lipca seanse będzie można rezerwować od godziny 8.30 zawsze na dany dzień i dzień następny. Oto przykład: na seans, który odbywa się 26 lipca, miejsce będzie można rezerwować już 25 lipca od godziny 8:30. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której już pierwszego dnia wszystkie miejsca będą zarezerwowane „na wszelki wypadek”. Zaproponowany system pozwala na spokojne przejrzenie programu festiwalu i podjęcie świadomej decyzji. Należy również pamiętać o tym, że można zrobić maksymalnie 1 rezerwację na miejsce na określonym seansie o określonej godzinie, jak również o tym, że nie można zarezerwować więcej niż jedno miejsce na seans z danego bloku godzinowego w danym dniu. Blok godzinowy to seanse, odbywające się w odstępstwie czasowym nie większym niż 45 min. (np. 9:45, 10:00 i 10:30 to jeden blok godzinowy).

Uwaga! Rezerwacje nie obowiązują na wydarzenia festiwalowe odbywające się w Narodowym Forum Muzyki: Zagubiona autostrada w dniach 21 oraz 23 lipca o godzinie 20.00; River of Fundament w dniach  29 i 30 lipca o godzinie 17.00. Bilety dostępne są w kasach Narodowego forum Muzyki oraz na stronie www.nfm.wroclaw.pl do wyczerpania puli miejsc.

 

Czy na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu należy rezerwować online miejsca?

Rezerwacje online obowiązują także na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu. Rezerwacja miejsc na seanse odbywające się 21 lipca br. rozpocznie się 20 lipca o godzinie 12.00.


Co zrobić w przypadku, kiedy chcę pójść na inny film (niż wcześniej zaplanowałem)?

W takim przypadku należy odwołać rezerwację i zrobić nową, można to zrobić do 15 min. przed seansem. Nie odwołanie rezerwacji i nie pojawienie się na seansie spowoduje odliczenie 5 punktów/ wejść od ogólnej liczby punktów / wejść na karnecie, dlatego rezerwację koniecznie należy odwołać.


Gdzie mogę odwołać rezerwację?

Rezerwację można odwołać do 15 min przed seansem. Aby odwołać rezerwację należy skorzystać z aplikacji znajdującej się na stronie festiwalu, wysłać sms-a lub użyć akplikacji przygotowanej na smartfony (więcej w zakładce "rezerwacje seansów").


Czy karnet można odstępować?

Karnetu nie można odstępować. Karnet jest imienny i korzystać z niego może wyłącznie osoba w nim wymieniona.


Jak dołączyć zdjęcie do karnetu?

Składając zamówienie na karnet (wcześniej musisz być zarejestrowany na naszej stronie www.nowehoryzonty.pl) lub aktywując voucher na karnet, po wypełnieniu danych znajdziecie przycisk "dołącz zdjęcie do karnetu". Zdjęcie dołącza się do karnetu na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Od tego roku, kupując karnet festiwalowy lub aktywując voucher na karnet, możesz zrobić zdjęcie przy użyciu kamery internetowej.  


Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na karnet?

Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, najlepiej w rozdzielczości 300 DPI. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela karnetu. Brak zdjęcia bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację osoby zamawiającej karnet może skutkować unieważnieniem zamówienia.

Co to jest voucher?

Voucher ma postać karty – zdrapki o wartości 350 zł, którą należy aktywować na stronie internetowej festiwalu, używając kodu aktywacyjnego znajdującego się pod zdrapką. Kod aktywacyjny jest jednokrotnego użytku. Skorzystanie z vouchera jest równoznaczne z zakupem karnetu filmowego na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty o takich samych uprawnieniach jak zakup karnetu tradycyjnym sposobem: udział w maksymalnie 50 seansach filmowych po dokonaniu rezerwacji online, zniżki na zakup biletów na koncerty, wydarzenia specjalne oraz rabat na zakup festiwalowych wydawnictw wskazanych przez Organizatora.

Gdzie i kiedy można kupić voucher?

Vouchery można je kupić w naszym sklepie internetowym www.nowehoryzonty.pl/sklep.do.  
Sprzedaż voucherów rusza 9 lutego 2016 r. i trwa do 12 czerwca 2016 r. lub do wyczerpania puli.


Jak aktywować voucher?

Voucher należy aktywować na stronie internetowej festiwalu, używając kodu aktywacyjnego znajdującego się pod zdrapką. Na stronie www.nowehoryzonty.pl należy skorzystać  z opcji "aktywuj voucher" w menu "karnety" lub wejść bezpośrednio na adres: www.nowehoryzonty.pl/voucher.do. Następnie należy wprowadzić  kod ukryty pod zdrapką, dane użytkownika karnetu oraz wgrać zdjęcie portretowe użytkownika. Kodu można użyć tylko raz. Aktywacji vouchera można dokonać w terminie od 9 lutego do 28 czerwca 2016 r.

Gdzie i kiedy można odebrać karnet po aktywowaniu vouchera?

Karnet festiwalowy (utworzony po aktywowaniu vouchera) można odbierać wyłącznie osoba wymieniona na karnecie, w okresie od 20 lipca 2016 r. (w godz. 9.00 - 21.00) do dnia 31 lipca 2016 r., w Punkcie Obsługi Uczestnika w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław) za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.