en

FAQ - informacje o karnetach i voucherach

Kiedy rozpoczyna się sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów rozpoczyna się 18 stycznia 2017 r. od godziny 12:00

Kup karnet na festiwal


Do kiedy trwa sprzedaż karnetów?

Sprzedaż karnetów trwa do 30 czerwca 2017 r. bądź do wyczerpania puli.


Ile kosztuje karnet?

Karnet kosztuje 350 zł.
Osoby posiadające Kartę Przyjaciela Kina Nowe Horyzonty uprawnione są do zakupu karnetu w cenie ulgowej 335 zł.


Do czego uprawnia karnet?

Karnet zaprogramowany jest na 55 punktów (1 punkt równa się 1 pokazowi filmowemu) i uprawnia do udziału w maksymalnie 50 seansach (to największa możliwa do obejrzenia ilość filmów: 10 dni festiwalu x 5 pokazów dziennie) pod warunkiem dostępności miejsc na sali i dokonania rezerwacji online miejsca na wybrany seans.

Dostępność miejsc na filmy w sekcjach premierowych: Pokazy Galowe, Mistrzowie i Odkrycia oraz w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty zależna jest od godziny rozpoczęcia seansu. Każdy z filmów w wymienionych sekcjach będzie miał w pierwszym (godzina 10.00) lub drugim (godzina 13.00) bloku godzinowym przynajmniej jeden pokaz, na który 80 % miejsc w sali będzie przeznaczonych dla posiadaczy karnetów, natomiast 20 % będzie przeznaczonych do sprzedaży. Popołudniowe (godzina 16.00) i wieczorne (godzina 19.00) seanse w tych sekcjach będą miały odwrócone proporcje: 20 % miejsc przeznaczonych będzie dla posiadaczy karnetów i akredytacji, zaś 80 % będzie przeznaczonych do sprzedaży. Zasady rezerwacji miejsc na filmy w innych sekcjach festiwalu nie ulegną zmianie.

Liczba punktów na karnecie umożliwia  jedną nieobecność bez odwołania rezerwacji (za którą odliczanych jest 5 punktów - o tym dalej) bez wpływu na maksymalną liczbę seansów możliwych do obejrzenia. Ponadto karnet uprawnia do zniżek na zakup biletów na koncerty, wydarzenia specjalne wskazane przez Organizatora oraz do rabatu na zakup festiwalowych wydawnictw.

 

Od kiedy można zrobić rezerwację?

Na seanse odbywające się 3 sierpnia 2017r. rezerwacja miejsc rozpocznie się 2 sierpnia o godzinie 12:00. Od 3 sierpnia seanse będzie można rezerwować od godziny 8:30 zawsze na dany dzień i dzień następny. Oto przykład: na seans, który odbywa się 5 sierpnia, miejsce będzie można rezerwować już 4 sierpnia od godziny 8:30. Ma to na celu wyeliminowanie sytuacji, w której już pierwszego dnia wszystkie miejsca będą zarezerwowane „na wszelki wypadek”. Zaproponowany system pozwala na spokojne przejrzenie programu festiwalu i podjęcie świadomej decyzji. Należy również pamiętać o tym, że można zrobić maksymalnie 1 rezerwację na miejsce na określonym seansie o określonej godzinie, jak również o tym, że nie można zarezerwować więcej niż jedno miejsce na seans z danego bloku godzinowego w danym dniu. Blok godzinowy to seanse, odbywające się w odstępstwie czasowym nie większym niż 45 min. (np. 9:45, 10:00 i 10:30 to jeden blok godzinowy).

Czy na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu należy rezerwować online miejsca?

Rezerwacje online obowiązują także na filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu. Rezerwacja miejsc na seanse odbywające się
3 sierpnia br. rozpocznie się 2 sierpnia br. o godzinie 12:00.


Co zrobić w przypadku, kiedy chce się pójść na inny film (niż wcześniej zaplanowano)?

W takim przypadku należy odwołać rezerwację i zrobić nową, można to zrobić do 15 min. przed seansem. Nie odwołanie rezerwacji i nie pojawienie się na seansie spowoduje odliczenie 5 punktów/ wejść od ogólnej liczby punktów / wejść na karnecie, dlatego rezerwację koniecznie należy odwołać.


Gdzie można odwołać rezerwację?

Rezerwację można odwołać do 15 min przed seansem. Aby odwołać rezerwację należy skorzystać z aplikacji znajdującej się na stronie festiwalu lub wysłać sms-a (więcej w zakładce "rezerwacje seansów").


Czy karnet można odstępować?

Karnetu nie można odstępować. Karnet jest imienny i korzystać z niego może wyłącznie osoba, której nazwisko widnieje na identyfikatorze.


Jak dołączyć zdjęcie do karnetu?

Składając zamówienie na karnet (wcześniej trzeba być zarejestrowanym na naszej stronie www.nowehoryzonty.pl) lub aktywując voucher na karnet, po wypełnieniu danych znajdziecie przycisk "dołącz zdjęcie do karnetu". Zdjęcie dołącza się do karnetu na tej samej zasadzie, jak dołącza się plik (załącznik) do maila. Kupując karnet festiwalowy lub aktywując voucher na karnet, możesz zrobić zdjęcie przy użyciu kamery internetowej.  


Jakie są wymagania co do zdjęcia, które dołącza się do zamówienia na karnet?

Powinno to być aktualne zdjęcie portretowe w pliku o wielkości nieprzekraczającej 2 Mb o minimalnych wymiarach 400 pikseli x 400 pikseli, najlepiej w rozdzielczości 300 DPI. Zdjęcie posłuży do identyfikacji właściciela karnetu. Brak zdjęcia bądź też zdjęcie uniemożliwiające identyfikację osoby (np. w okularach przeciwsłonecznych lub w nakryciu głowy zasłaniającym twarz, etc.) karnet może skutkować unieważnieniem zamówienia.

Co to jest voucher?

Voucher ma postać karty – zdrapki o wartości 350 zł, którą należy aktywować na stronie internetowej festiwalu, używając kodu aktywacyjnego znajdującego się pod zdrapką. Kod aktywacyjny jest jednokrotnego użytku. Skorzystanie z vouchera jest równoznaczne z zakupem karnetu filmowego na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzontyo takich samych uprawnieniach jak zakup karnetu tradycyjnym sposobem: udział w maksymalnie 50 seansach filmowych pod warunkiem dostępności miejsc na sali i po dokonaniu online rezerwacji  miejsca, zniżki na zakup biletów na koncerty, wydarzenia specjalne oraz rabat na zakup festiwalowych wydawnictw wskazanych przez Organizatora.

Gdzie i kiedy można kupić voucher?

Vouchery można je kupić w naszym sklepie internetowym www.nowehoryzonty.pl/sklep.do.  
Sprzedaż voucherów rusza 18 stycznia 2017r. i trwa do 30 czerwca 2017 r. lub do wyczerpania puli.


Jak aktywować voucher?

Voucher należy aktywować na stronie internetowej festiwalu, używając kodu aktywacyjnego znajdującego się pod zdrapką. Na stronie www.nowehoryzonty.pl należy skorzystać  z opcji "aktywuj voucher" w menu "karnety" lub wejść bezpośrednio na adres: www.nowehoryzonty.pl/voucher.do. Następnie należy wprowadzić  kod ukryty pod zdrapką, dane użytkownika karnetu oraz wgrać zdjęcie portretowe użytkownika. Kodu można użyć tylko raz. Aktywacji vouchera można dokonać w terminie od 18 stycznia do 10 lipca 2017 r.

Gdzie i kiedy można odebrać karnet po aktywowaniu vouchera?

Karnet festiwalowy (utworzony po aktywowaniu vouchera) może odebrać wyłącznie osoba, której nazwisko widnieje na karnecie, w okresie od 2 sierpnia 2017 r. (w godz. 9:00 – 21:00) do dnia 13 sierpnia 2017 r., w Punkcie Obsługi Uczestnika w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław) za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.