en

Midnight Show III. Porwani

24 lipca - 1 sierpnia, 2015

Pierwszy seans o północy z 24 na 25 lipca

Ostatni seans o północy z 1 na 2 sierpnia

galeria Dizajn BWA Wrocław

ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

www.bwa.wroc.pl

Artyści: Igor Krenz, Wojciech Kucharczyk, Honorata Martin, Witek Orski, Karol Radziszewski, Anna i Adam Witkowscy, Zorka Wollny ze specjalnym udziałem Olafa Brzeskiego

Architektura wystawy: Aleksandra Wasilkowska

Komunikacja wizualna: Jakub Stepień / Hakobo

Kuratorzy: Michał Grzegorzek, Katarzyna Roj, Stach Szabłowski

Koordynacja: Joanna Sokalska

Produkcja: Katarzyna Roj / galeria Dizajn BWA Wrocław

 

Midnight Show to wystawa realizowana w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty od 2013 roku. Ma charakter symbolicznego seansu, kończącego dzienny program pokazów filmowych. Trwa jedną godzinę każdej festiwalowej nocy i w każdej odsłonie jest inny. Z filmu czerpie pojęcie czasu - widz ma jedynie 60 minut, by uczestniczyć w pokazie. Gdy wróci do galerii na kolejny seans, zobaczy go już w zmienionej formie.

Trzecia część rozgrywa się w całkowitej ciemności. Jest wystawą niewidzialną. Na seansie wzrok posłuży nam do wpatrywania się w mrok. Ośmioro artystów przygotowuje indywidualny pokaz w ramach niewidzialnej scenografii zaprojektowanej przez Aleksandrę Wasilkowską.

Proponujemy wymianę oglądania sztuki na doświadczenie jej obecności. Chcemy wyeksponować świadomość bycia razem w galerii, z innymi widzami i z gestami artystycznymi, dziełami, pracami i obrazami, których nie zobaczymy. Niewidzialne prace można dotknąć, pogłaskać, powąchać, usłyszeć. Z drugiej strony interesuje nas reakcja i zachowanie publiczności. Czy porwani w ciemności będą ze sobą współpracować? Ciemność rozbudza lęk, pozwala się schować. Odczuwanie cudzej obecności może być jednocześnie radosne i przerażające.

Wśród zaprezentowanych artystów pojawią się: Igor Krenz, Wojciech Kucharczyk, Honorata Martin, Witek Orski, Karol Radziszewski, Anna i Adam Witkowscy, Zorka Wollny, ze specjalnym udziałem Olafa Brzeskiego.