en

Filmy DVD z 10. MFF NH

Pakiet DVD z filmami 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, które - zdaniem jurorów oraz nowohoryzontowej publiczności - stały się wydarzeniami ubiegłorocznego festiwalu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. Filmy z pakietu zostały wprowadzone do dystrybucji kinowej przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w 2011 roku.

Box zawiera siedem filmów. Są wśród nich: zwycięzcy konkursu Nowe Horyzonty - tajska Zwyczajna historia Anochy Suwichakornpong oraz konkursu filmów o sztuce - I tak nie zależy nam na muzyce Cédrica Dupire i Gasparda Kuentza o japońskiej, awangardowej scenie muzycznej, zdobywca nagrody publiczności - medytacyjna przypowieść o życiu we włoskiej Kalabrii Le quattro volte Michelangelo Frammartino oraz nagrodzona przez międzynarodowych krytyków FIPRESCI Mama Yeleny i Nikolaya Renardów. W zestawie znalazły się również znakomite filmy nowohoryzontowych twórców: wirtuozerska wizualnie podróż po hipnotyzującym Tokio - Wkraczając w pustkę Gaspara Noé; wariacja na temat powieści Mary Shelley, dramat psychologiczny Kornéla Mundruczó Łagodny potwór - projekt Frankenstein oraz Hadewijch, dzieło bohatera retrospektywy 11. NH i gościa festiwalu Bruno Dumonta.

Box w cenie 120 zł w sprzedaży na oficjalnej stronie festiwalu i w sklepie filmowym Celuloid w warszawskim kinie Muranów.

Kup box z filmami 10. MFF NH