en
Magical Girl reż. Carlos VermutMagical Girl reż. Carlos Vermut
Ciekawostki z przestrzeni NH
18 października 2016

Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Scope100

Jesteś wielbicielem arthouse'owego kina? Chcesz odkrywać nowe, odważne filmy zaraz po festiwalowych premierach i zadecydować, który z nich trafi do kin?

Scope100 to trzecia edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Dzięki widzom dwóch pierwszych edycji na polskie ekrany trafiły filmy Magical Girl, Party Girl oraz Blokada

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją. Jest przeznaczony dla osób z całej Polski, w różnym wieku, lecz pełnoletnich, z różnym wykształceniem.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 7 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to wyraziste produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, które tytuły trafiają na ekrany kin. W projekcie Scope100 decyzja o tym, który film może zainteresować widownię w Polsce, będzie należała do samych widzów.

W drugiej części projektu Scope100 - po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu - uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych.Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jedynymi wymogami, by wziąć udział w naborze, są znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu oraz pełnoletniość i mieszkanie na terytorium Polski.

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada 2016 roku.

Szczegóły na temat projektu, w tym formularz zgłoszeniowy i regulamin, dostępne na: gutekfilm.pl/scope100

starsza lista nowsza